CARD READER IBALL CR321 USB 3.0
₹899.00 Original price was: ₹899.00.₹699.00Current price is: ₹699.00.
CARD READER MULTI ALL IN ONE
₹399.00 Original price was: ₹399.00.₹199.00Current price is: ₹199.00.
CARD READER IBALL CR-780
₹799.00 Original price was: ₹799.00.₹599.00Current price is: ₹599.00.
| Brand | iBall |
| Item Height | 10.2 Centimeters |
| Item Width | 32 Millimeters |
| Item Weight | 90.7 g |
| Product Dimensions | 16.4 x 3.2 x 10.2 cm |
| Item model number | CR 780 |
| Included Components | 1 card reader |
Categories: ACCESSORIES, CARD READER
Description
Attractive design with shiny finish plug and play and hot plug card reader read micro SD cards directly without any adapter LED indicator for power and access slim design easy to carry attached USB cable for more convenience.
Reviews (0)
Be the first to review “CARD READER IBALL CR-780” Cancel reply
Related products
2 RC TO STERIO CABLE
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
More Details
-
Generic Name
- Data Cables
-
Country of Origin
- India
2.5” LAPTOP HARDDISK CASING USB3.0
| Brand | ORICO |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Item Height | 14 Millimeters |
| Item Width | 8 Centimeters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 12.6 x 8 x 1.4 cm |
| Item model number | ORICO 2577U3-BK |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Operating System | Supports Windows, Supports MAC and Linux |
| Included Components | 1x USB 3.0 HDD Enclosure, 1x USB 3.0 Cable |
CABINET FAN
CADDY SECOND HDD SATA
CAR CHARGER
General
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Fast Charge |
|
| USB Port |
|
| Type |
|
| USB Charging |
|
| Cable Type |
|
| Power Output |
|
Warranty
| Warranty Service Type |
|
| Domestic Warranty |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
More Details
-
Generic Name
- Car Chargers
CARD READER & USB HUB
| Brand | Jambuwala Enterprise |
| Item Weight | 109 g |
| Product Dimensions | 7.4 x 7.4 x 3 cm |
| Item part number | USB HUB Combo 02 |
| Compatible Devices | Computer, Laptop, Android Device, All USB Device |
| Additional Features | 3 USB Hub With High speed USB 2.0 Connectivity, Supports: T:Flash card, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, Mini SD, SD, RS, MMC, Micro MS: M2, SDHC (UHS:1), SDXC (UHS:1), MicroSDHC, M2, MS (MSXC), CF, High transfer rate of up to 480 Mbps, Compact design for mobile user, Plug and play for PC platform, Compatible OS: Windows ME/2000/XP/Vista/WIN7 and MAC OS X. |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
CCTV CAMERA MIC
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Model Number |
|
| Compatible With |
|
| Maximum SPL |
|
| Frequency Response |
|
| Battery Type |
|
| Battery Life |
|
| Sensitivity |
|
Dimensions
| Weight |
|
More Details
-
Generic Name
- Camera Microphones

Reviews
There are no reviews yet.