LAN CROSS CABLE
₹399.00 Original price was: ₹399.00.₹199.00Current price is: ₹199.00.
LAPTOP ADAPTER 18.5V3.5A (HP BIG) 65W
₹1,299.00 Original price was: ₹1,299.00.₹999.00Current price is: ₹999.00.
LAN SPLITTER 1 MALE X 2 FEMALE
₹499.00 Original price was: ₹499.00.₹299.00Current price is: ₹299.00.
| Model | RJ45 Splitter Adapter |
| Item Weight | 40.8 g |
| Package Dimensions | 10.6 x 6.5 x 2.4 cm |
| Item model number | RJ45 Splitter Adapter |
| Compatible Devices | Modem, PC, TV, Router |
| Batteries Required | No |
Categories: ACCESSORIES, CONVERTERS, NETWORKING, SPLITTER
Description
RJ45 Ethernet Splitter Adapter, RJ45 1 Female to 2 Female Port LAN Ethernet Network Coupler Adapter Cable, Suitable Cat5e, Cat6, Cat7 Cable
Reviews (0)
Be the first to review “LAN SPLITTER 1 MALE X 2 FEMALE” Cancel reply
Related products
5 PIN TO USB SCANNER CABLE
AUDIO SPLITTER 1 MALE X 2 FEMALE
CADDY SECOND HDD SATA
CAR CHARGER QUICK
CARD READER MULTI ALL IN ONE
CCTV CAMERA POWER SUPLY
Power Adapter Charger 12V 2Amp (2.5mm PIN) Black
| Brand | LRIPL |
| Model | LRIPL120 |
| Item Weight | 95.3 g |
| Product Dimensions | 8 x 5.6 x 5 cm |
| Item model number | LRIPL120 |
| Compatible Devices | DTH(TATA Sky; Dish; AIRTEL; VIDEOCON) |
| Additional Features | • Input voltages: 100 - 240VAC, • Input Current: < 0.6A, • Input Frequency: 50HZ - 60HZ, • Ripple/Noise: 200mV, • Output Voltage: 12.0VDC +/- 5%, • Output Current: 2 Amp, • Minimum Efficiency: >75%, • Operating Temperature Range: 0 to 50°C, • Plug Type Fix 2 Pin:, • Output Connector Type: 2.5 mm |
| Included Components | Charger |
| Number Of Items | 1 |
| Wattage | 24 Watts |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |

Reviews
There are no reviews yet.