RIBBAN 15 MTR
₹199.00 Original price was: ₹199.00.₹99.00Current price is: ₹99.00.
SPIKE POWER STRIP NORMAL
₹499.00 Original price was: ₹499.00.₹299.00Current price is: ₹299.00.
RJ 45 CONN. BOOT
₹89.00 Original price was: ₹89.00.₹49.00Current price is: ₹49.00.
| Colour | As shown in image |
| Item Height | 9.9 Centimeters |
| Item Width | 41 Millimeters |
| Item Weight | 154 g |
| Product Dimensions | 14.7 x 4.1 x 9.9 cm |
| Item model number | a13122300ux0115 |
| Included Components | 1 |
Categories: ACCESSORIES, NETWORKING
Description
Specifications:
Description:
Purple network cable boots cap cover , Protect your cable ends with these snag free boots for RJ-45
No more snags – rip cat5e through that jungle of cables with confidence
Special bump on clip side keeps clip end from snagging on things and breaking off.
Reviews (0)
Be the first to review “RJ 45 CONN. BOOT” Cancel reply
Related products
14 Inch Laptop Screen Guard
15.6 Inch Laptop Screen Guard
2 RC TO STERIO CABLE
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
More Details
-
Generic Name
- Data Cables
-
Country of Origin
- India
3 PIN POWER CABLE LAPTOP ADAPTER
5 PIN TO USB SCANNER CABLE
AUX AUDIO CABLE 3.5MM MALE
CARD READER SINGLE
In The Box
| Sales Package |
|
| Number of Contents in Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Interface and Installation |
|
| Type |
|
| Card Slots |
|
| Model Name |
|
| Color |
|
Compatibility
| Adapter Compatible Cards |
|
Performance
| Card-to-Card Transfer |
|
| Data Transfer Rate |
|
| System Requirement |
|
Operating & Storage Requirement
| Other Operating & Storage Requirement |
|
Additional Features
| Cable |
|
| Indicators |
|
Dimensions
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|
| Weight |
|
| Other Dimensions |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
More Details
-
Generic Name
- Card Readers
Power Adapter Charger 12V 2Amp (2.5mm PIN) Black
| Brand | LRIPL |
| Model | LRIPL120 |
| Item Weight | 95.3 g |
| Product Dimensions | 8 x 5.6 x 5 cm |
| Item model number | LRIPL120 |
| Compatible Devices | DTH(TATA Sky; Dish; AIRTEL; VIDEOCON) |
| Additional Features | • Input voltages: 100 - 240VAC, • Input Current: < 0.6A, • Input Frequency: 50HZ - 60HZ, • Ripple/Noise: 200mV, • Output Voltage: 12.0VDC +/- 5%, • Output Current: 2 Amp, • Minimum Efficiency: >75%, • Operating Temperature Range: 0 to 50°C, • Plug Type Fix 2 Pin:, • Output Connector Type: 2.5 mm |
| Included Components | Charger |
| Number Of Items | 1 |
| Wattage | 24 Watts |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |

Reviews
There are no reviews yet.