TELEPHONE CABLE 1.5 MTR
₹149.00 Original price was: ₹149.00.₹99.00Current price is: ₹99.00.
USB 3.0 TO VGA CONNECTOR
₹1,699.00 Original price was: ₹1,699.00.₹1,199.00Current price is: ₹1,199.00.
USB 3.0 TO HDMI CONNECTOR
₹2,499.00 Original price was: ₹2,499.00.₹1,999.00Current price is: ₹1,999.00.
General
| Sales Package |
|
| Control Features |
|
| Light Color |
|
| W x H x D |
|
| Weight |
|
| Power Cord Length |
|
| Other Features |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Warranty Service Type |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Domestic Warranty |
|
More Details
-
Generic Name
- USB Gadget
Categories: ACCESSORIES, CONVERTERS
Description
Introduction: The USB 3.0-HDMI adapter allows you to connect additional video devices (CRT / LCD Monitor Projector) to your desktop PC or notebook. The connected monitor can act as a mirrored or extended working area of the main screen of your PC. The flexibility of USB 3.0 common technology saves the need to open the computer or struggling with compatibily the issues related to the HDMI Card. How does it work? Connect the USB video adapter to your PC or NB via usb interface. Supported resolution 1920×1080, 16/32 bits 1280×800, 16/32 bit 1800×1200, 16/32 Bits 1280×720, 16/32 Bits 1880×1050, 18/32 bits 1280×788, 18/32 bits 1440×1050, 18/32 bits 1400×1050, 16/32 Bits 1152×884, 18/32 bits 1380×768, 18/32 bits 1024×788, 18/32 bits 1280×1024, 16/32 Bits 800×600, 16/32 Bits 1280×980, 16/32 Bits
Reviews (0)
Be the first to review “USB 3.0 TO HDMI CONNECTOR” Cancel reply
Related products
14 Inch Laptop Screen Guard
15.6 Inch Laptop Screen Guard
5 PIN TO USB SCANNER CABLE
CARD READER & USB HUB
| Brand | Jambuwala Enterprise |
| Item Weight | 109 g |
| Product Dimensions | 7.4 x 7.4 x 3 cm |
| Item part number | USB HUB Combo 02 |
| Compatible Devices | Computer, Laptop, Android Device, All USB Device |
| Additional Features | 3 USB Hub With High speed USB 2.0 Connectivity, Supports: T:Flash card, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, Mini SD, SD, RS, MMC, Micro MS: M2, SDHC (UHS:1), SDXC (UHS:1), MicroSDHC, M2, MS (MSXC), CF, High transfer rate of up to 480 Mbps, Compact design for mobile user, Plug and play for PC platform, Compatible OS: Windows ME/2000/XP/Vista/WIN7 and MAC OS X. |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
CARD READER IBALL CR321 USB 3.0
CARD READER MULTI ALL IN ONE
CARVAAN MUSIC PLAYER
| Brand | Saregama |
| Model | SC230 |
| Model Name | CARVAAN ROYAL BLUE |
| Model Year | 2018 |
| Item Weight | 1.3 Kg |
| Product Dimensions | 28.9 x 8.4 x 22.6 cm |
| Batteries: | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | SC230 |
| Additional Features | Radio |
| Included Components | Main Unit, Charger, Remote, Antenna, User Manual |
| Number Of Items | 1 |
| Supported Audio Format | mp3_audio |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 1.0_channel |
| Speaker Connectivity | Micro USB |
| Power Source | AC |
| Battery Average Life | 5 Hours |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Signal To Noise Ratio | 80 dB |
| Total Usb Ports | 1 |
| Connector Type | USB, AUX, Bluetooth |
| Material | Others |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
CCTV CAMERA MIC
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Model Number |
|
| Compatible With |
|
| Maximum SPL |
|
| Frequency Response |
|
| Battery Type |
|
| Battery Life |
|
| Sensitivity |
|
Dimensions
| Weight |
|
More Details
-
Generic Name
- Camera Microphones

Reviews
There are no reviews yet.