CARTRIDGE RIBBON DMP LX-105 BIG
₹349.00 Original price was: ₹349.00.₹149.00Current price is: ₹149.00.
CARTRIDGE RIBBON EPSON LX-310
₹499.00 Original price was: ₹499.00.₹299.00Current price is: ₹299.00.
CARTRIDGE RIBBON DMP TVS
₹399.00 Original price was: ₹399.00.₹199.00Current price is: ₹199.00.
| Brand | Tvs |
| Colour | Black |
| Item Height | 44 Millimeters |
| Item Width | 8.9 Centimeters |
| Item Weight | 168 g |
| Product Dimensions | 31.8 x 8.9 x 4.4 cm |
| Item model number | SMK_020 |
| Included Components | Package Contents: 1 Printer Ribbon, 1 Inkbank |
Category: PRINTER ACCESSORIES
Description
Made of high quality high density (HD) nylon fabric; Consistent Print Quality; Unique mobius loop; Lasts upto four TVS-E Inkbank replacements
Reviews (0)
Be the first to review “CARTRIDGE RIBBON DMP TVS” Cancel reply
Related products
Brother BROTHER INK BOTTLE 5000 CYAN Cyan Ink Bottle
CARTRIDGE RIBBON DMP LX-105 BIG
Dubaria 1610 Cartridge – Samsung Compatible for Ml-1610, Ml-1615 Series For use In ML-1610, ML-1615 Black Ink Toner
General
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Operating Temperature Range |
|
| Storage Temperature Range |
|
| Operating Humidity range |
|
Dimensions
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|
| Weight |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Warranty Service Type |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Domestic Warranty |
|
EPSON BLACK 70ML INK BOTTLE T6641
INKJET INK COLOUR SET
USB TO PERALLEL CABLE DOTMARIX PRINTER
| Item Weight | 181 g |
| Package Dimensions | 23.1 x 12.8 x 4.4 cm |
| Compatible Devices | Supports Windows® 2000, Windows® XP, Windows® Vista 32/64-bit, Windows® 7, Windows® 8, Windows® 8.1 and Mac OS® 10.x |
| Additional Features | • Fully plug and play compatible. - Compatible with most printers., • Using the standard parallel port PL2305 chip solutions, quality stable, reliable performance ., • Support high date transfer rate |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |

Reviews
There are no reviews yet.