DATA CABLE ORIGINAL (BELKIN)
₹449.00 Original price was: ₹449.00.₹299.00Current price is: ₹299.00.
DISPLAY PORT TO VGA CONVERTOR
₹799.00 Original price was: ₹799.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
DISPLAY PORT TO HDMI CONVERTER
₹599.00 Original price was: ₹599.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
| Brand | Generic |
| Item Weight | 132 g |
| Package Dimensions | 22.8 x 13 x 1.8 cm |
| Item part number | DP_HDMI |
| Compatible Devices | Monitor, PC, TV, Projector |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
Categories: ACCESSORIES, CONVERTERS
Description
Connect an HDMI monitor to a DisplayPort Video Source Compatible with DisplayPort equipped desktop computers such as Dell OptiPlex Active Single Link / Black / DisplayPort 1.1a / DHCP 1.3 / Supports resolutions up to 1920×1200 / 1080p / DP to HDMI Adapter / Display Port to HDMI / DisplayPort to TV / DP to HDMI TV Connect your computer to an HDMI Television or Projector Active converter works with DisplayPort Video Cards such as ATI Radeon HD / FirePro Series Eyefinity Graphics Cards
Reviews (0)
Be the first to review “DISPLAY PORT TO HDMI CONVERTER” Cancel reply
Related products
2.5” LAPTOP HARDDISK CASING USB3.0
| Brand | ORICO |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Item Height | 14 Millimeters |
| Item Width | 8 Centimeters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 12.6 x 8 x 1.4 cm |
| Item model number | ORICO 2577U3-BK |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Operating System | Supports Windows, Supports MAC and Linux |
| Included Components | 1x USB 3.0 HDD Enclosure, 1x USB 3.0 Cable |
AUX CABLE 2 MALE 1 FEMALE
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
CADDY SECOND HDD SATA
CAR CHARGER QUICK
CARD READER & USB HUB
| Brand | Jambuwala Enterprise |
| Item Weight | 109 g |
| Product Dimensions | 7.4 x 7.4 x 3 cm |
| Item part number | USB HUB Combo 02 |
| Compatible Devices | Computer, Laptop, Android Device, All USB Device |
| Additional Features | 3 USB Hub With High speed USB 2.0 Connectivity, Supports: T:Flash card, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, Mini SD, SD, RS, MMC, Micro MS: M2, SDHC (UHS:1), SDXC (UHS:1), MicroSDHC, M2, MS (MSXC), CF, High transfer rate of up to 480 Mbps, Compact design for mobile user, Plug and play for PC platform, Compatible OS: Windows ME/2000/XP/Vista/WIN7 and MAC OS X. |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
CARVAAN MUSIC PLAYER
| Brand | Saregama |
| Model | SC230 |
| Model Name | CARVAAN ROYAL BLUE |
| Model Year | 2018 |
| Item Weight | 1.3 Kg |
| Product Dimensions | 28.9 x 8.4 x 22.6 cm |
| Batteries: | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | SC230 |
| Additional Features | Radio |
| Included Components | Main Unit, Charger, Remote, Antenna, User Manual |
| Number Of Items | 1 |
| Supported Audio Format | mp3_audio |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 1.0_channel |
| Speaker Connectivity | Micro USB |
| Power Source | AC |
| Battery Average Life | 5 Hours |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Signal To Noise Ratio | 80 dB |
| Total Usb Ports | 1 |
| Connector Type | USB, AUX, Bluetooth |
| Material | Others |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.