HARD DISK 1 TB SATA AV-DV
₹4,299.00 Original price was: ₹4,299.00.₹3,999.00Current price is: ₹3,999.00.
HARD DISK 500 GB SATA
₹1,999.00 Original price was: ₹1,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00.
HARD DISK 2 TB SATA AV-DV
₹5,599.00 Original price was: ₹5,599.00.₹5,299.00Current price is: ₹5,299.00.
| Brand | Western Digital |
| Series | Purple |
| Colour | purple |
| Item Height | 25 Millimeters |
| Item Width | 7.6 Centimeters |
| Item Weight | 599 g |
| Product Dimensions | 10.2 x 7.6 x 2.5 cm |
| Item model number | WD20PURZ |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Drive Interface | Serial ATA-600 |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Hardware Platform | PC |
| Included Components | Hard Drive |
Categories: ACCESSORIES, HARD DISK
Description
WD purple trade; drives are built for 24/7, always-on, high-definition security systems. With a supported workload rate1 of up to 180 tb/yr and support for up to 64 cameras, wd purple trade; drives are optimized for surveillance systems. WD purple trade; surveillance storage also comes with WD rsquo;s exclusive allframe 4k trade; technology, so you can confidently create a security system tailored to the needs of your business. Using allframe 4k trade; technology, wd purple trade; drives improve ata streaming to help reduce errors, pixelation, and video interruptions that could happen in a video recorder system.
Reviews (0)
Be the first to review “HARD DISK 2 TB SATA AV-DV” Cancel reply
Related products
AUX AUDIO CABLE 3.5MM MALE
AUX CABLE 2 MALE 1 FEMALE
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
CARD READER & USB HUB
| Brand | Jambuwala Enterprise |
| Item Weight | 109 g |
| Product Dimensions | 7.4 x 7.4 x 3 cm |
| Item part number | USB HUB Combo 02 |
| Compatible Devices | Computer, Laptop, Android Device, All USB Device |
| Additional Features | 3 USB Hub With High speed USB 2.0 Connectivity, Supports: T:Flash card, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, Mini SD, SD, RS, MMC, Micro MS: M2, SDHC (UHS:1), SDXC (UHS:1), MicroSDHC, M2, MS (MSXC), CF, High transfer rate of up to 480 Mbps, Compact design for mobile user, Plug and play for PC platform, Compatible OS: Windows ME/2000/XP/Vista/WIN7 and MAC OS X. |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
CARD READER DUAL OTG
In The Box
| Sales Package |
|
| Number of Contents in Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Interface and Installation |
|
| Type |
|
| Card Slots |
|
| Model Name |
|
| Color |
|
Compatibility
| Adapter Compatible Cards |
|
Performance
| Card-to-Card Transfer |
|
| System Requirement |
|
Power
| External Power Required |
|
Additional Features
| Cable |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
CARD READER IBALL CR321 USB 3.0
CARVAAN MUSIC PLAYER
| Brand | Saregama |
| Model | SC230 |
| Model Name | CARVAAN ROYAL BLUE |
| Model Year | 2018 |
| Item Weight | 1.3 Kg |
| Product Dimensions | 28.9 x 8.4 x 22.6 cm |
| Batteries: | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | SC230 |
| Additional Features | Radio |
| Included Components | Main Unit, Charger, Remote, Antenna, User Manual |
| Number Of Items | 1 |
| Supported Audio Format | mp3_audio |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 1.0_channel |
| Speaker Connectivity | Micro USB |
| Power Source | AC |
| Battery Average Life | 5 Hours |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Signal To Noise Ratio | 80 dB |
| Total Usb Ports | 1 |
| Connector Type | USB, AUX, Bluetooth |
| Material | Others |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
CCTV CAMERA MIC
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Model Number |
|
| Compatible With |
|
| Maximum SPL |
|
| Frequency Response |
|
| Battery Type |
|
| Battery Life |
|
| Sensitivity |
|
Dimensions
| Weight |
|
More Details
-
Generic Name
- Camera Microphones

Reviews
There are no reviews yet.