PCI EXPRESS WI-FI CARD
₹1,999.00 Original price was: ₹1,999.00.₹1,499.00Current price is: ₹1,499.00.
PCI I/O CARD ENTER (PARALLEL CARD)
₹699.00 Original price was: ₹699.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
PCI GIGABIT LAN CARD
₹1,299.00 Original price was: ₹1,299.00.₹999.00Current price is: ₹999.00.
| Item Weight | 191 g |
| Package Dimensions | 20.6 x 14 x 4 cm |
| Item model number | DGE-528T |
Categories: ACCESSORIES, NETWORKING, PCI CARD
Description
The D-Link DGE-528T is a high-performance 10/100/1000Mbps copper Gigabit PCI card for desktop PC. Installable in a PC equipped with PCI expansion slots, this card turns a desktop computer into a high-bandwidth Gigabit workstation or a server running at 2000Mbps full-duplex speed.
Reviews (0)
Be the first to review “PCI GIGABIT LAN CARD” Cancel reply
Related products
AUDIO SPLITTER 1 MALE X 2 FEMALE
CADDY SECOND HDD SATA
CAR CHARGER
General
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Fast Charge |
|
| USB Port |
|
| Type |
|
| USB Charging |
|
| Cable Type |
|
| Power Output |
|
Warranty
| Warranty Service Type |
|
| Domestic Warranty |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
More Details
-
Generic Name
- Car Chargers
CAR CHARGER QUICK
CARD READER & USB HUB
| Brand | Jambuwala Enterprise |
| Item Weight | 109 g |
| Product Dimensions | 7.4 x 7.4 x 3 cm |
| Item part number | USB HUB Combo 02 |
| Compatible Devices | Computer, Laptop, Android Device, All USB Device |
| Additional Features | 3 USB Hub With High speed USB 2.0 Connectivity, Supports: T:Flash card, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, Mini SD, SD, RS, MMC, Micro MS: M2, SDHC (UHS:1), SDXC (UHS:1), MicroSDHC, M2, MS (MSXC), CF, High transfer rate of up to 480 Mbps, Compact design for mobile user, Plug and play for PC platform, Compatible OS: Windows ME/2000/XP/Vista/WIN7 and MAC OS X. |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
CCTV CAMERA MIC
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Model Number |
|
| Compatible With |
|
| Maximum SPL |
|
| Frequency Response |
|
| Battery Type |
|
| Battery Life |
|
| Sensitivity |
|
Dimensions
| Weight |
|
More Details
-
Generic Name
- Camera Microphones
Power Adapter Charger 12V 2Amp (2.5mm PIN) Black
| Brand | LRIPL |
| Model | LRIPL120 |
| Item Weight | 95.3 g |
| Product Dimensions | 8 x 5.6 x 5 cm |
| Item model number | LRIPL120 |
| Compatible Devices | DTH(TATA Sky; Dish; AIRTEL; VIDEOCON) |
| Additional Features | • Input voltages: 100 - 240VAC, • Input Current: < 0.6A, • Input Frequency: 50HZ - 60HZ, • Ripple/Noise: 200mV, • Output Voltage: 12.0VDC +/- 5%, • Output Current: 2 Amp, • Minimum Efficiency: >75%, • Operating Temperature Range: 0 to 50°C, • Plug Type Fix 2 Pin:, • Output Connector Type: 2.5 mm |
| Included Components | Charger |
| Number Of Items | 1 |
| Wattage | 24 Watts |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |

Reviews
There are no reviews yet.