PCI LAN CARD ENTER
₹1,299.00 Original price was: ₹1,299.00.₹999.00Current price is: ₹999.00.
PCI SOUND CARD ENTER
₹699.00 Original price was: ₹699.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
PCI SERIAL CARD ENTER
₹699.00 Original price was: ₹699.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
| Model | E-2S |
| Item Weight | 245 g |
| Product Dimensions | 9 x 9 x 1.2 cm |
| Item model number | E-2S |
| Number Of Items | 1 |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
Categories: ACCESSORIES, PCI CARD
Description
- Serial universal solution
- 64/32 bit PCI and PCI-X slots compliant
- supports both 3.3 Volt and 5 Volt
- Speed up to 921.6kbps
- 1-8 serial ports
- Optional RS-232/422/485
- High Performance for 128kbyte FIFO
- Parallel universal PCI solution
- 64/32 bit PCI-X slots compliant
- supports both 3.3Volt and 5Volt
- Speed up to 2.7Mbps
- 1-2 Parallel ports
- ECP/EPP/BPP compliant
- Plug-n-Play and Re-map to 278/378
- Multi-I/O universal PCI solution
- 64/32 bit PCI and PCI-X slots compliant
- supports both 3.3 Volt and 5 Volt
- High Speed RS-232 and Parallel interface
- 1-4 serial ports and 1-3 parallel ports
- ECP/EPP/BPP/SPP compliant
Reviews (0)
Be the first to review “PCI SERIAL CARD ENTER” Cancel reply
Related products
2 RC TO STERIO CABLE
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
More Details
-
Generic Name
- Data Cables
-
Country of Origin
- India
2.5” LAPTOP HARDDISK CASING USB3.0
| Brand | ORICO |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Item Height | 14 Millimeters |
| Item Width | 8 Centimeters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 12.6 x 8 x 1.4 cm |
| Item model number | ORICO 2577U3-BK |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Operating System | Supports Windows, Supports MAC and Linux |
| Included Components | 1x USB 3.0 HDD Enclosure, 1x USB 3.0 Cable |
CABINET FAN
CAR CHARGER
General
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Fast Charge |
|
| USB Port |
|
| Type |
|
| USB Charging |
|
| Cable Type |
|
| Power Output |
|
Warranty
| Warranty Service Type |
|
| Domestic Warranty |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
More Details
-
Generic Name
- Car Chargers
CARD READER DUAL OTG
In The Box
| Sales Package |
|
| Number of Contents in Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Interface and Installation |
|
| Type |
|
| Card Slots |
|
| Model Name |
|
| Color |
|
Compatibility
| Adapter Compatible Cards |
|
Performance
| Card-to-Card Transfer |
|
| System Requirement |
|
Power
| External Power Required |
|
Additional Features
| Cable |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
CARVAAN MUSIC PLAYER
| Brand | Saregama |
| Model | SC230 |
| Model Name | CARVAAN ROYAL BLUE |
| Model Year | 2018 |
| Item Weight | 1.3 Kg |
| Product Dimensions | 28.9 x 8.4 x 22.6 cm |
| Batteries: | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | SC230 |
| Additional Features | Radio |
| Included Components | Main Unit, Charger, Remote, Antenna, User Manual |
| Number Of Items | 1 |
| Supported Audio Format | mp3_audio |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 1.0_channel |
| Speaker Connectivity | Micro USB |
| Power Source | AC |
| Battery Average Life | 5 Hours |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Signal To Noise Ratio | 80 dB |
| Total Usb Ports | 1 |
| Connector Type | USB, AUX, Bluetooth |
| Material | Others |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
Power Adapter Charger 12V 2Amp (2.5mm PIN) Black
| Brand | LRIPL |
| Model | LRIPL120 |
| Item Weight | 95.3 g |
| Product Dimensions | 8 x 5.6 x 5 cm |
| Item model number | LRIPL120 |
| Compatible Devices | DTH(TATA Sky; Dish; AIRTEL; VIDEOCON) |
| Additional Features | • Input voltages: 100 - 240VAC, • Input Current: < 0.6A, • Input Frequency: 50HZ - 60HZ, • Ripple/Noise: 200mV, • Output Voltage: 12.0VDC +/- 5%, • Output Current: 2 Amp, • Minimum Efficiency: >75%, • Operating Temperature Range: 0 to 50°C, • Plug Type Fix 2 Pin:, • Output Connector Type: 2.5 mm |
| Included Components | Charger |
| Number Of Items | 1 |
| Wattage | 24 Watts |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |

Reviews
There are no reviews yet.