PCI USB CARD 2.0 ENTER
₹699.00 Original price was: ₹699.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
PEN DRIVE 16 GB USB 3.0
₹699.00 Original price was: ₹699.00.₹399.00Current price is: ₹399.00.
PEN DRIVE 128 GB USB 3.0
₹1,999.00 Original price was: ₹1,999.00.₹1,699.00Current price is: ₹1,699.00.
| Brand | SanDisk |
| Series | Ultra Flair |
| Item Height | 13 Millimeters |
| Item Width | 42 Millimeters |
| Item Weight | 4.54 g |
| Product Dimensions | 0.7 x 4.2 x 1.3 cm |
| Item model number | SDCZ73-128G-G46 |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 128 GB |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Interface | USB 3.0 |
| Wattage | 5 |
| Included Components | Pen Drive |
Categories: ACCESSORIES, PENDRIVES
Description
Sandisk products are constructed to the good standards and rigorously tested. You can be confident in the good quality, performance and reliability of every sandisk product.
Reviews (0)
Be the first to review “PEN DRIVE 128 GB USB 3.0” Cancel reply
Related products
15.6 Inch Laptop Screen Guard
3 PIN POWER CABLE LAPTOP ADAPTER
CAR CHARGER QUICK
CARD READER & USB HUB
| Brand | Jambuwala Enterprise |
| Item Weight | 109 g |
| Product Dimensions | 7.4 x 7.4 x 3 cm |
| Item part number | USB HUB Combo 02 |
| Compatible Devices | Computer, Laptop, Android Device, All USB Device |
| Additional Features | 3 USB Hub With High speed USB 2.0 Connectivity, Supports: T:Flash card, MS, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo, Mini SD, SD, RS, MMC, Micro MS: M2, SDHC (UHS:1), SDXC (UHS:1), MicroSDHC, M2, MS (MSXC), CF, High transfer rate of up to 480 Mbps, Compact design for mobile user, Plug and play for PC platform, Compatible OS: Windows ME/2000/XP/Vista/WIN7 and MAC OS X. |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
CARD READER DUAL OTG
In The Box
| Sales Package |
|
| Number of Contents in Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Interface and Installation |
|
| Type |
|
| Card Slots |
|
| Model Name |
|
| Color |
|
Compatibility
| Adapter Compatible Cards |
|
Performance
| Card-to-Card Transfer |
|
| System Requirement |
|
Power
| External Power Required |
|
Additional Features
| Cable |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
CARD READER IBALL CR-780
CARD READER IBALL CR321 USB 3.0
CARVAAN MUSIC PLAYER
| Brand | Saregama |
| Model | SC230 |
| Model Name | CARVAAN ROYAL BLUE |
| Model Year | 2018 |
| Item Weight | 1.3 Kg |
| Product Dimensions | 28.9 x 8.4 x 22.6 cm |
| Batteries: | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | SC230 |
| Additional Features | Radio |
| Included Components | Main Unit, Charger, Remote, Antenna, User Manual |
| Number Of Items | 1 |
| Supported Audio Format | mp3_audio |
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 1.0_channel |
| Speaker Connectivity | Micro USB |
| Power Source | AC |
| Battery Average Life | 5 Hours |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | Yes |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Signal To Noise Ratio | 80 dB |
| Total Usb Ports | 1 |
| Connector Type | USB, AUX, Bluetooth |
| Material | Others |
| Supports Bluetooth Technology | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.