TYPE-C TO VGA ADAPTER
₹1,499.00 Original price was: ₹1,499.00.₹699.00Current price is: ₹699.00.
USB 3.0 A/B PRINTER CABLE 1.5M
₹999.00 Original price was: ₹999.00.₹299.00Current price is: ₹299.00.
USB 2.0 TO RS232 CONVERTOR RAYMAX
₹999.00 Original price was: ₹999.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
| Sales Package |
|
More Details
-
Generic Name
- USB Adaptor
Categories: ACCESSORIES, CONVERTERS, LAPTOP ACCESSORIES
Description
This USB to Serial converter allows you to connect a RS-232 serial device such as a modem to a USB port on your Desktop or Laptop PC. Connect a RS-232 serial device such as a modem to a USB port on your computer. Compliant with Windows 7/Vista/XP/2000/ME/98SE and Mac OS 10.1~10.6 . ..Interface: USB 2.0 Type A RS-232 (9-pin) Male
Reviews (0)
Be the first to review “USB 2.0 TO RS232 CONVERTOR RAYMAX” Cancel reply
Related products
3.5” PC HARDDISK CASING SATA
AUX AUDIO CABLE 3.5MM MALE
AV TO HDMI – 3RCA FEMALE CONVERTORE
Intel 3.2 GHz LGA 775 Processor (Silver)
LAPTOP ADAPTER 18.5V3.5A (HP BIG) 65W
| Brand | HP |
| Model | HP 65W |
| Item Weight | 249 g |
| Product Dimensions | 2.9 x 10.3 x 4.5 cm |
| Item model number | HP 65W |
| Compatible Devices | Laptops |
| Included Components | HP Power Adapter 65W - 7.4mm along with the manual and a warranty card |
| Wattage | 65 Watts |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
LAPTOP ADAPTER UNIVERSAL
LAPTOP BAG HP ORG
| Brand | HP |
| Model | Y4T21AA |
| Model Year | 2018 |
| Item Weight | 299 g |
| Product Dimensions | 30.5 x 14.5 x 47 cm |
| Item model number | Y4T21AA |
| Additional Features | Laptop Compartment, Water Bottle / Umbrella Pouch, Inner Mesh Pocket, Zip Closure, Shoulder Strap |
| Included Components | Backpack |
| Number Of Items | 1 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Material | Polyester |

Reviews
There are no reviews yet.