MOUSE GAMING
₹2,000.00 Original price was: ₹2,000.00.₹1,499.00Current price is: ₹1,499.00.
TERABYTE MOUSE USB
₹199.00 Original price was: ₹199.00.₹99.00Current price is: ₹99.00.
PRODOT MOUSE PS/2
₹200.00 Original price was: ₹200.00.₹149.00Current price is: ₹149.00.
| Brand | PRODOT |
| Colour | Solid Black |
| Item Height | 8 Centimeters |
| Item Width | 11 Centimeters |
| Item Weight | 172 g |
| Product Dimensions | 8.2 x 11 x 8 cm |
| Item model number | MU-253s PS/2 |
Category: MOUSE
Description
A truly ‘Made in India’ value for money product engineered with optical navigation technology for accurate and sensitive operations. Comfortable, easy to use mouse with a long click life for effortless and durable usage. SPECIFICATIONS:Model: ProDot (Gold Series) MU253sInterface: WiredPort: PS/2Sensor technology: Advanced optical navigationSensor resolution: 1000Click Life: 5 MillionColor: Lasting solid black colour for an exquisite lookOS Supported: Windows, Mac OS & LinuxWarranty: 1 Year PACKAGE INCLUDES:1 X Wired Optical Mouse
Reviews (0)
Be the first to review “PRODOT MOUSE PS/2” Cancel reply
Related products
HP 2ET89AA Wireless Mouse (Black)
HP Multimedia Slim Wireless Keyboard & Mouse Combo Wireless Laptop Keyboard (Black)
General
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
Product Details
| Sales Package |
|
| Part Number |
|
| OS Supported |
|
| Special Key Types |
|
Dimensions
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
KEYBOARD & MOUSE HP
| Brand | HP |
| Model | 4SC13PA |
| Item Weight | 431 g |
| Product Dimensions | 45 x 2.2 x 15.4 cm |
| Item model number | 4SC13PA |
| Operating System | Windows, Mac OS |
| Compatible Devices | Windows and Mac devices with USB Port |
| Additional Features | Elegant, fashion chocolate keys design with clear printed characters., Chocolate key design with comfortable and soft hand feel High quality film characters' keys., Red LED low voltage indicator, no addition LED indicator for power saving., 12 multi-media keys. Multimedia Key Features: Web Mail Play/Pause Volume-Volume+ Media Mute Calculator, The high definition mouse has a resolution of 1000 dpi optical tracking efficiency. |
| Included Components | Keyboard and Mouse |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
Logitech M90 Wired USB Mouse (Black)
Logitech MK275 Mouse & Wireless Laptop Keyboard (Black)
General
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
Product Details
| Sales Package |
|
| Illuminated Keys |
|
| Internet Keys |
|
| Indian Rupee Symbol |
|
| Palm Rest |
|
| Touch Pad |
|
| Stand Support |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
MOUSE GAMING
TERABYTE MOUSE USB
| Brand | Terabyte |
| Colour | Black |
| Item Height | 11.5 Centimeters |
| Item Width | 35 Millimeters |
| Item Weight | 59 g |
| Product Dimensions | 6.4 x 3.5 x 11.5 cm |
| Item model number | Wifi receiver |
| Connectivity Type | No |
| Hardware Platform | windows_7, windows_vista, Windows, windows_8 |
| Operating System | Windows, Linux |
| Included Components | Mouse |
WIRELESS MOUSE LOGITECH M185
| Brand | Logitech |
| Series | M185 |
| Colour | Blue |
| Item Height | 30 Millimeters |
| Item Width | 13.5 Centimeters |
| Screen Size | 185 Meters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 19 x 13.5 x 3 cm |
| Batteries: | 2 Lithium Metal batteries required. (included) |
| Item model number | 910-002236 |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Connectivity Type | 2.4_ghz_radio_frequency |
| Wireless Type | 802.11a |
| Hardware Platform | Wireless |
| Average Battery Life (in hours) | 1 Years |
| Lithium Battery Energy Content | 0.46 Watt Hours |
| Lithium battery Weight | 20 Grams |
| Number of Lithium Metal Cells | 1 |
| Included Components | Mouse, Nano receiver, 1 AA battery (pre-installed) and user documentation |

Reviews
There are no reviews yet.