KEYBOARD MINI MULTIMEDIA
₹999.00 Original price was: ₹999.00.₹699.00Current price is: ₹699.00.
| Item Height | 23 Millimeters |
| Item Width | 11.4 Centimeters |
| Item Weight | 191 g |
| Product Dimensions | 19.2 x 11.4 x 2.3 cm |
| Batteries: | 1 Lithium Polymer batteries required. |
| Item model number | GBE0131-1 |
| Connectivity Type | 2.4_ghz_radio_frequency |
| Lithium Battery Energy Content | 12 Watt Hours |
| Lithium battery Weight | 0.01 Grams |
| Included Components | Keyboard and Mice |
New and Innovative design Wireless Mini Keyboard with Mouse keys on top for easy handling and Backlight Quickview This is a wonderful combo, 2.4GHz Mini Wireless QWERTY keyboard, TouchPad combo, New increased Backlit LED with Micro USB interface adapter for the lectuer, manager, presenter and others, from within a 15′ radius make a presentation and operate PC wirelessly. Change slides and screen options, write on the screen, emphasize words and objects just by using this wireless mini keyboard and mouse with touchpad. Perfect for PC, Pad, Andriod TV Box, Google TV Box73 keys, 2.4GHz wireless Keyboard with Touchpad. Touchpad DPI adjustable functions. Built-in high sensitive multi- touchpad. Mini QWERTY keyboard with multimedia control keys and PC gaming keys. Auto sleep and wake mode. The Ergonomically handheld design is easy to carry and operate. Backlight function Build-in rechargeable Li-ion battery that has longer standby time. Specifications Operating range: 15 meters(MAX), without signal disturbance and no direction limit. Operational voltage: 3.7V. -Charge Voltage: 4.4V ~ 5.25V. Modulation: GFSK. Layout: US TX Power: less than +4dBm. Frequency tolerance: + -30ppm. Power consumption: 55mA(on), 1mA(sleep). Battery Type: Built-in lithium-ion battery Notice: After 3 minutes without any operating will into sleep mode, Press any key about 1s to wake up Package 1 x Wireless keyboard. 1 x Wireless receiver. 1 x Charging cable. 1 x User manual.
Related products
Dell KB 216 Wired USB Desktop Keyboard (Black)
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
| Sales Package |
|
| Part Number |
|
| OS Supported |
|
| Illuminated Keys |
|
| Internet Keys |
|
| Indian Rupee Symbol |
|
| Palm Rest |
|
| Switch Type |
|
| USB Rechargeable |
|
| Weight |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
Dell KM117 Wireless Laptop Keyboard (Black)
| Model Number |
|
| Type |
|
| USB Version |
|
| Sales Package |
|
| OS Supported |
|
| Indian Rupee Symbol |
|
| Power Source |
|
| Battery Type |
|
| Number Of Batteries |
|
| USB Rechargeable |
|
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
-
Generic Name
- Keyboards
HP Multimedia Slim Wireless Keyboard & Mouse Combo Wireless Laptop Keyboard (Black)
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
| Sales Package |
|
| Part Number |
|
| OS Supported |
|
| Special Key Types |
|
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
KEYBOARD MECHANICAL KEY USB
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
| Designed For |
|
| Sales Package |
|
| OS Supported |
|
| Illuminated Keys |
|
| Internet Keys |
|
| Indian Rupee Symbol |
|
| Stand Support |
|
| Special Key Types |
|
| Backlight Color |
|
| Switch Type |
|
| Programmable |
|
| Game Mode Option |
|
| Power Source |
|
KEYBOARD MINI MULTIMEDIA
KEYBOARD PS2
| Series | K100 |
| Colour | Black |
| Item Height | 29 Millimeters |
| Item Width | 17 Centimeters |
| Item Weight | 676 g |
| Product Dimensions | 45 x 17 x 2.9 cm |
| Item model number | FBA_920-003557 |
| Power Source | TRUE |
| Hardware Platform | usb |
| Included Components | Keyboard, Troubleshooting card, 3-year manufacturer's guarantee and full product support |
KL610-LED BACKLIT KEYBOARD
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
| Designed For |
|
| USB Version |
|
| Charging Time |
|
| Sales Package |
|
| Part Number |
|
| OS Supported |
|
| Illuminated Keys |
|
| Internet Keys |
|
| Indian Rupee Symbol |
|
| Palm Rest |
|
| Touch Pad |
|
| Stand Support |
|
| Special Key Types |
|
| Backlight Color |
|
| Switch Life |
|
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
Logitech K120 Wired Keyboard (Black)
| Brand | Logitech |
| Series | K120 |
| Colour | Black |
| Item Height | 49 Millimeters |
| Item Width | 16.3 Centimeters |
| Item Weight | 689 g |
| Product Dimensions | 52.5 x 16.3 x 4.9 cm |
| Item model number | FBA_920-002582 |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 4 GB |
| Computer Memory Type | SDRAM |
| Voltage | 240 Volts |
| Hardware Platform | usb |
| Included Components | Keyboard, User documentation, 3-year manufacturer's guarantee and full product support |

Reviews
There are no reviews yet.