Back to products
MICRO HDMI TO HDMI CONNECTOR
₹499.00 Original price was: ₹499.00.₹299.00Current price is: ₹299.00.
MIC
₹499.00 Original price was: ₹499.00.₹199.00Current price is: ₹199.00.
| Colour | Black |
| Item Weight | 59 g |
| Package Dimensions | 18.9 x 10.4 x 3.1 cm |
| Item model number | Mini Collar Microphone |
| Hardware Platform | Tablet, PC, Laptop, Smartphone, Camera |
Category: ACCESSORIES
Description
This Collar Microphone Works well with DSLR Camera / PC / Laptop / Camcoder Mini Clip Collar 3.5mm Plug PC Laptop Desktop Microphone 3.5mm mini pc laptop multimedia microphone is portable, you can take this for traveling.
Mini Laptop Microphone works with 3.5mm multimedia system, such PC, laptop, Notebook, desktop etc.! PC Microphone is ideal for online talk, internet phone, internet meeting Clip on your collar or anywhere for easy use
This small, handy microphone picks up sound from all directions, ensuring that every detail of the moment is recorded.
Reviews (0)
Be the first to review “MIC” Cancel reply
Related products
14 Inch Laptop Screen Guard
2 RC TO STERIO CABLE
In The Box
| Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
More Details
-
Generic Name
- Data Cables
-
Country of Origin
- India
2.5” LAPTOP HARDDISK CASING USB3.0
| Brand | ORICO |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Item Height | 14 Millimeters |
| Item Width | 8 Centimeters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 12.6 x 8 x 1.4 cm |
| Item model number | ORICO 2577U3-BK |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Operating System | Supports Windows, Supports MAC and Linux |
| Included Components | 1x USB 3.0 HDD Enclosure, 1x USB 3.0 Cable |
5 PIN TO USB SCANNER CABLE
AUX CABLE 2 MALE 1 FEMALE
General
| Brand |
|
| Type |
|
| Cable Type |
|
| Connector 1 |
|
| Connector 2 |
|
| Cable |
|
| Part Number |
|
| Model |
|
| Compatible Devices |
|
| Color |
|
| Suitable For |
|
| Cable Length |
|
CARD READER & USB HUB IBALL CAMBO 348
CARD READER SINGLE
In The Box
| Sales Package |
|
| Number of Contents in Sales Package |
|
General
| Brand |
|
| Interface and Installation |
|
| Type |
|
| Card Slots |
|
| Model Name |
|
| Color |
|
Compatibility
| Adapter Compatible Cards |
|
Performance
| Card-to-Card Transfer |
|
| Data Transfer Rate |
|
| System Requirement |
|
Operating & Storage Requirement
| Other Operating & Storage Requirement |
|
Additional Features
| Cable |
|
| Indicators |
|
Dimensions
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|
| Weight |
|
| Other Dimensions |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Warranty Service Type |
|
More Details
-
Generic Name
- Card Readers
Power Adapter Charger 12V 2Amp (2.5mm PIN) Black
| Brand | LRIPL |
| Model | LRIPL120 |
| Item Weight | 95.3 g |
| Product Dimensions | 8 x 5.6 x 5 cm |
| Item model number | LRIPL120 |
| Compatible Devices | DTH(TATA Sky; Dish; AIRTEL; VIDEOCON) |
| Additional Features | • Input voltages: 100 - 240VAC, • Input Current: < 0.6A, • Input Frequency: 50HZ - 60HZ, • Ripple/Noise: 200mV, • Output Voltage: 12.0VDC +/- 5%, • Output Current: 2 Amp, • Minimum Efficiency: >75%, • Operating Temperature Range: 0 to 50°C, • Plug Type Fix 2 Pin:, • Output Connector Type: 2.5 mm |
| Included Components | Charger |
| Number Of Items | 1 |
| Wattage | 24 Watts |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |

Reviews
There are no reviews yet.