USB SOUND CARD
₹399.00 Original price was: ₹399.00.₹199.00Current price is: ₹199.00.
| Model | 7.1 Channel USB External Sound Card |
| Item Weight | 31.8 g |
| Package Dimensions | 12 x 9.1 x 2.3 cm |
| Item model number | 7.1 Channel USB External Sound Card |
| Operating System | all |
| Additional Features | usb sound card,audio sound card , USB External Sound card |
| Included Components | 1 X usb sound card |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Has Auto Focus | No |
| Programmable Buttons | No |
Colour: Black
>Description: The USB virtual 7. 1 channel sound adapter is a highlyflexible audio interface which can be used either with desktop or notebook systems.
>Features:
>The USB 2. 0 virtual 7. 1 channel sound adapter can work with desktop or laptop. This highly flexible audio interface extends your stereo speaker or earphone to projected 7. 1 channel environment. Compliant with USB 2. 0 specification. USB plug and play compatible. Portable, compact and durable.
>Specifications:
>Bundled with xear 3D sound simulation software, it turns your stereo speaker or earphones into 7. 1 channel environment. No drivers required, just plug and play for instant audio playback, also compatible with all major operation systems.
Related products
2.5” LAPTOP HARDDISK CASING USB3.0
| Brand | ORICO |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Item Height | 14 Millimeters |
| Item Width | 8 Centimeters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 12.6 x 8 x 1.4 cm |
| Item model number | ORICO 2577U3-BK |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Operating System | Supports Windows, Supports MAC and Linux |
| Included Components | 1x USB 3.0 HDD Enclosure, 1x USB 3.0 Cable |
3 PIN POWER CABLE LAPTOP ADAPTER
3.5” PC HARDDISK CASING ID
AV TO HDMI – 3RCA FEMALE CONVERTORE
HARD DISK LAPTOP 500 GB SATA
LAPTOP BAG ACER ORG
| Model Number | 5W.50664.657 |
| Item Height | 30.5 Centimeters |
| Item Length | 30.5 Centimeters |
| Item Width | 15.2 Centimeters |
| Volume Capacity | 30 Liters |
| Material | Polyester |
| Special Features | Back Padding, Expandable, Laptop Compartment, Water Bottle / Umbrella Pouch |
| Inner Material | Nylon |
| Strap | Adjustable |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Warranty Type | Manufacturer |

Reviews
There are no reviews yet.