TYPE-C TO GIGABIT LAN ADAPTER
₹1,999.00 Original price was: ₹1,999.00.₹1,199.00Current price is: ₹1,199.00.
TYPE-C TO LAN + USB HUB ADAPTER
₹1,099.00 Original price was: ₹1,099.00.₹799.00Current price is: ₹799.00.
TYPE-C TO HDMI ADAPTER
₹1,999.00 Original price was: ₹1,999.00.₹999.00Current price is: ₹999.00.
| Colour | Silver And White |
| Item Weight | 31.8 g |
| Package Dimensions | 20.6 x 13.5 x 1.6 cm |
| Item model number | USB C to HDMI 4K Adapter |
Categories: ACCESSORIES, CONVERTERS, LAPTOP ACCESSORIES
Description
USB-C to HDMI adapter is compatible with the following device: *iMac 2017 / iMac Pro 2017 *MacBook Pro 2017 & 2016 *MacBook 2016 & 2015 *New Chromebook Pixel *Dell XPS 15 & 13 & 12 *Yoga 920 *Yoga 910, For Yoga 910 users, please ONLY plug the adapter into the White USB-C female port. *Yoga 900(Yoga 4 Pro) *HP Spectre x360 13 & 15 inch *Asus Zen AIO All in One PC *Surface Book 2 *More Thunderbolt 3 Laptop and USB-C Laptop with DisplayPort Alternate Mode (DP 1.2) *Only Compatible with following cellphone *Samsung Galaxy S9 / S9 Plus *Samsung Galaxy S8 /S8 Plus *Samsung Note 8 *HUAWEI Mate 10 / Mate 10 Plus *HTC U Ultra *LG G5,LG V20
Reviews (0)
Be the first to review “TYPE-C TO HDMI ADAPTER” Cancel reply
Related products
2.5” LAPTOP HARDDISK CASING USB3.0
| Brand | ORICO |
| Colour | Black |
| Form Factor | 2.5 Inch |
| Item Height | 14 Millimeters |
| Item Width | 8 Centimeters |
| Item Weight | 99.8 g |
| Product Dimensions | 12.6 x 8 x 1.4 cm |
| Item model number | ORICO 2577U3-BK |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Operating System | Supports Windows, Supports MAC and Linux |
| Included Components | 1x USB 3.0 HDD Enclosure, 1x USB 3.0 Cable |
3.5” PC HARDDISK CASING SATA
AUX AUDIO CABLE 3.5MM MALE
Belkin F5L055btBLK CoolSpot Laptop Cooling Pad (Black)
General
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Can Use as Table |
|
| Material |
|
Power Features
| Power Source |
|
| Other Power Features |
|
Warranty
| Warranty Summary |
|
| Warranty Service Type |
|
| Covered in Warranty |
|
| Not Covered in Warranty |
|
| Domestic Warranty |
|
| International Warranty |
|
More Details
-
Generic Name
- Cooling Pad

Reviews
There are no reviews yet.